7 روز بازگشت وجه به هر دلیلی ....

راهنمای خرید مانیتور

راهنمای خرید مانیتور

در این مقاله به بررسی نکاتی در مورد مانیتورها ، ویژگی هایی همچون سایز، رزولوشن ، کیفیت و ….. میپردازیم. هنگام خرید یک مانیتور باید به این نکته توجه داشته باشید ، مانیتوری که خریداری میکنید قرار است پروژه های شما را به پایان برساند یا در لحظات طولانی بازی های کامپیوتری شما را همراهی کند.

 

راهنمای خرید مانیتور

خجالت آوره !  یک سیستم با وجود قطعاتی مثل گرافیک و سی پی یو و غیره بدون تهیه  مانیتور مناسب حرفی برای گفتن ندارد در نتیجه مانیتور روی همه کارهایی که در رایانه خود انجام می دهید تأثیر می گذارد. این می تواند بازی ها را چشمگیرتر ، فیلم ها را واضح تر و طراحی های گرافیکی را دقیق تر کند. مانیتورهای موجود در بازار بسیار متنوع هستند با کیفیت ها ، تراکم پیکسلی و پورت های مختلف بنابراین باید در ابتدا بدانیم دقیقا به دنبال چه نوع مانیتوری هستیم.

راهنمای خرید مانیتور

 

پنلTN: این پنل ها بخاطر سرعت بالا و تاخیر در مدت زمان زیر 3 میلی ثانیه گزینه مناسبی برای گیمینگ است؛ بازی ها در این پنل ها مات و کشیده نخواهند بود و نور مناسبی دارد. توانایی به روز رسانی 144 هرتز و بالاتر را نیز دارد.

پنل IPS: این پنل ها کیفیت رنگی بسیار مناسبی دارد، تاخیر زمانی آن معمولا بالای 3 میلی ثانیه است و برای گیمر های نیمه حرفه ای می تواند قابل قبول باشد. این پنل ها زاویه دید مناسبی دارند.

پنل PLS: این پنل ها میزان نور مناسبی نسبت به IPS دارند و زاویه دید بازتر ولی  از نظر گیمینگ، بهبودی را نسبت به IPS نمی بینیم  ومدت تاخیر زمانی بیش از 3 میلی ثانیه باعث ایجاد تصاویر مشابه  در فریم های بالا میشود.

پنل AHVA: این پنل ها از جهت ویژگی مشابه IPS است با این فرق که زاویه دید مناسب تر و کیفیت رنگ بهتر نسبت به IPS دارد.

پنل IPS-AH: این پنل ها کیفیت رنگ و زاویه دید بسیار مناسبی دارند. بخاطر تاخیر زمانی بالا، گیمرها این نوع پنل ها را مناسب نمیدانند.

پنل VA: این پنل ها همان مانیتورهای خمیده هستند. بخاطرکنتراست بالا و نمایش مناسب رنگ های تیره برای دیدن فیلم بسیار مناسب هستند. دقت رنگ در این نوع پنل بسیار بالاست و این پنل ها برای گیمینگ بسیار مناسب هستند.

پنل های MVA ،AMVA ،MVA-P ،MVA-S: این نوع پنل ها در گروه VA قرار می گیرند و از نظر قیمت بسیار ارزان هستند. این پنل ها بیشترین زمان تاخیر را دارند و اگر گیمر هستید به شما پیشنهاد میکنیم از این پنل ها دوری کنید.

 

راهنمای خرید مانیتور

 

در نهایت باز میگردیم به همان سوال ابتدایی که مانیتور را برای چه کاری میخواهیم یا به زبان ساده تر نیاز ما چیست؟ برای مثال یک گیمر نیاز به مانیتور با سرعت بالا ندارد و هزینه برای چنین مانیتوری فقط باعث هزینه بیشتر میشود. در مقابل آفرینندگان تصاویر گرافیکی نیز نباید مانیتوری تهیه کنند که دارای refresh rate بیشتر از حد استاندارد باشد. برعکس این افراد به مانیتورهای با دقت رنگ بالاتر نیاز دارند.

 

سبد خرید
ستون کناری
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.