7 روز بازگشت وجه به هر دلیلی ....

حافظه اس اس دی یا هارد دیسک؟

حافظه اس اس دی یا هارد دیسک؟

هارد اس اس دی چیست ؟ چه تفاوت هایی با هارد معمولی دارد؟ هرکدام از این هاردها مزایا و معایب خودشان را دارند تصمیم گیری در مورد اینکه کدام هارد برای شما مناسب است بستگی به نیاز شما دارد. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب هر دو نوع هارد را بررسی کنیم.

 

حافظه هارد دیسک یا HDD  چیست ؟

هارد دیسک ها بیش از پنجاه سال است که در حال تغییرند و بطور پیوسته ظرفیت ذخیره سازی آنها افزایش و اندازه فیزیکی آنها کاهش یافته است. این نوع هارد ها نسبت به ضربه مقاوم نیستند و بشدت آسیب پذیر هستند.

 

حافظه اس اس دی یا هارد دیسک؟

هارد دیسک چطور کار می کند؟

ساختار هارد دیسک از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

 

1.قطعه الکترونیکی (Logic Board)

2.بخش مکانیکی هارد (Hard Drive Assembly) که به صورت مخفف HDA نام دارد.

 

و قطعات داخلی هارد دیسک مغناطیسی شامل موارد زیر:

 

1.تنظیم کننده مرکزی یا Actuator که دارای سه قطعه VCM – AXEو دسته میباشد.

2.فضای نگهداری یا مدیا

3.دیسک چرخان یا پلاتر

4.اسپیندل یا موتور محرک

5.VCM یا  voice coil motor

6.فلپ منعطف

7.هد هارد

8.اسلایدر Slider هد هارد

9.دسته و بازوی نگهدارنده هد

10.درپوش هارد

 

هاردهای HDD اقدام به ذخیره‌سازی و خواندن اطلاعات روی دیسک‌هایی به نام هد می‌کنند.

 

حافظه SSD چیست؟

حافظه های هارد دیسک  پر از قطعات کوچک متحرک و آسیب پذیر است و ممکن است هر کدام از این قطعات به راحتی آسیب ببینند و شما اطلاعات خودتون رو از دست خواهید داد اما حافظه اس اس دی از هیچکدام از این قطعات آسیب پذیر پر سر و صدا استفاده نمیکنند. این حافظه (SSD  ( برق کمتری مصرف میکنند.

 

حافظه اس اس دی یا هارد دیسک؟

حافظه SSD  چطور کار می کند؟

 حافظه SSD مخفف کلمه Solid State Drive همان نسل جدید فلش مموری میباشد. حافظه اس اس دی از مزایای بسیاری از جمله دسترسی سریع به اطلاعات، مقاوم در برابر لرزش و ضربه،مصرف انرژی کمتر و تولید گرمای کمتر، اطمینان در ذخیره سازی اطلاعات ، وزن کمتر وبدون صدا بودن بهرمند است.

 

حافظه اس اس دی یا هارد دیسک؟

 سخن پایانی

وقتی پای سرعت در میان باشد حتی ضعیف ترین و کندترین هارد اس اس دی ، قوی ترین هاردHDD  را از میدان خارج میکند. ما در نیموآی تی پس از بررسی ها متوجه شدیم نصب هارد اس اس دی بر روی یک سیستم قدیمی سرعت نرم افزارها و بازی ها را بطور چشمگیری افزایش میدهد. اگرلپ تاپ یا یک کامپیوتر دارید که هنوز از حافظه ذخیره سازی هارد دیسک استفاده میکند ما این پیشنهاد هیجان انگیز را به شما میدهیم که از هارد اس اس دی استفاده کنید. با تغییر هارد دیسک HDD  به حافظه SSD  از سرعت بی نظیر آن لذت خواهید برد.

در آخرنکته مهم این است که آیا تغییر هارد ارزشش را دارد؟ جواب مثبت است. اگر به یک سیستم  با سرعت بالا در بازی و یا نرم افزارهای مختلف برای شما مهم است و قیمت حافظه اس اس دی نسبت به حجم آنها برای شما اهمیتی ندارد پس مهاجرت به حافظه SSD کارایی کامپیوتر شما را بهبود می دهد.

 

سبد خرید
ستون کناری
ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.